- lego friends 2022

Lego Friends – klocki z przesłaniem

Lego na podium

Klocki firmy Lego to chyba najczęściej kupowana zabawka tego typu. Pozwalają rozwijać kreatywność, logiczne myślenie, strategię i ćwiczyć koncentrację. Klocki Lego znajdziemy w większości pokojów dziecięcych na świecie i nie bez przyczyny, oprócz wcześniej wspomnianych aspektów, mają one również zgrabnie dobraną kolorystykę w zależności od serii i ciekawe elementy: ruchome, naklejane oraz takie niestandardowe klocki jak liście plamy, drzwi z zawiasami czy teleskop.

Lego Friends

Będąc tak rozchwytywaną zabawką, klocki Lego doczekały się wielu serii, które spotkały się z wielkim entuzjazmem małych nabywców. Znajdziemy tu takie zestawy jak Lego Technic, Lego Ninja, Lego Star Wars (Gwiezdne Wojny) czy produkowane od 2012, Lego Friends.

„Przyjacielska” seria klocków Lego, tak jak każda inna linia produktów tej firmy przychodzi do dzieci i dorosłych z pewnym przesłaniem. Zestawy Lego Friends mają rozwijać umiejętności interpersonalne młodych klientów. Ta kwestia wydaje się szczególnie ważna w świecie zdominowanym przez wirtualnych ludzi spędzających ogrom czasu na mediach społecznościowych. W ten sposób zachowują się zarówno rodzice jak i rówieśnicy ich pociech, sprawiając, że dzieci są coraz bardziej wyalienowanie i nie uczą się umiejętności przydatnych w kontaktach z innymi ludźmi. Zestawy Lego Friends pozwolą najmłodszym pokoleniom odgrywać różne role bawiąc się różnymi postaciami.

Zestawy Lego Friends 2022

W związku z dużym zainteresowaniem klockami Lego, co roku możemy się doczekać coraz ciekawszych zestawów. Co firma Lego ma nam do zaoferowania w 2022 roku?

Lego Friends 2022 to na niektórych stronach internetowych aż 30 zestawów różniących się tematyką i wielkością. Znajdziemy tu takie grupy tematyczne jak:

– zwierzęta,

– plaża,

– kosmos,

– sklepy i inne miejsca w mieście,

– pojazdy i łodzie.

Przykładowym małym zestawem będzie Lego Friends 30417 Ogrodowy kwiat i motyl. Składa się z 57 elementów i jest przeznaczony dla dzieci od 5 lat. Dla porównania, pudełko Lego Friends 41721 Ekologiczna farma ma w sobie aż 826 klocków i bawią się nią dzieci siedmioletnie i starsze.

Warto również zauważyć, że seria Lego Friends porusza również tematy ekologiczne i praw zwierząt, które powinny być omawiane z dziećmi od najmłodszych lat.